|
Bleskové a dostupné půjčky pro všechny
Důležité: Webové stránky byly vytvořeny v minulosti a informace na nich uvedené tak již nemusí odpovídat aktuální právní úpravě v oblasti spotřebitelských úvěrů.

Sedm nejdůležitějších zásad pro půjčky

19/7/2015

Abychom při uzavírání půjček předešli některým nepříjemnostem, je více než vhodné dodržovat některé zásady a pravidla. Zde uvádíme alespoň sedm z nich.

1. Zjistěte si RPSN

Provnávejte hlavně hodnotu RPSN, nikoli jen výši úrokové sazby. RPSN Vám daleko přesněji ukáže, kolik Vás půjčka bude stát.

2. Na první místo stavte bankovní půjčky

Bankovní půjčky bývají levnější a bezpečnější. Pokud máte možnost dostat bankovní půjčku (základními podmínkami jsou stálý příjem a nemít záznam v registru dlužníků) požádejte o úvěr v některé z bank. Půjčky nebankovních společností jsou dostupnější, ale mají vyšší úrok/RPSN a obecně jsou rizikovější

3. Účelové půjčky bývají levnější

Půjčujete-li si na auto, vybavení domácnosti nebo přímo na nemovitost, máte možnost využít některou z bohaté nabídky účelových půjček. Účelové půjčky jsou výhodnější než půjčky neúčelové - na cokoliv.


Náš tip: Jste už na zaslouženém odpočinku a potřebujete peníze? Máte obavu, že Vám nikdo neůjčí? Omyl - je zde celá řada půjček pro důchodce - bankovní i nebankovní společnosti rády a bez problémů půjčí i lidem na důchodě.


4. Dejte si pozor na poplatky předem

Pozor na poplatky předem - většina solidních půjček žádné registrační poplatky nevyžaduje (když tak jenom symbolické pro ověření správnosti údajů). Pokud po Vás bude chtít někdo předem stokoruny za vyřízení žádosti o půjčku, raději se obraťte na někoho jiného.

5. Je možné předčasné splacení?

Zjistěte si, zda a za jakých podmínek lze půjčku předčasně splatit. Mnohé společnosti uvádějí, že půjčku lze bez problému předčasně splatit, ale zpravidla už neuvádějí, za jakých podmínek. Předčasné splacení může být zcela zdarma, ale také se sankcí 30 i více procent z nespalcené částky.

6. Zbavte se závazků co nejdříve

Půjčku splaťte co nejdříve. Vyberte si půjčku s možností předčasného splacení a jakmile máte dostatek prostředků, půjčku splaťte a zbavte se svých závazků.

7. Před podpisem si důkladně přečtěte smlouvu o půjčce

Smlouvu o půjčce si vždy důkladně přečtěte a pokud Vám něco není jasné, podrobně se na to vyptejte. Po pospisu smlouvy už bude na vysvětlování nejasností pozdě.

© 2014 SMS-půjčky-do-5-tisíc.cz, všechna práva vyhrazena. Kontakt na provozovatele. Upozorňujeme, že provozovatek stránek není poskytovatelem ani zprostředkovatelem úvěrů ve smyslu
§ 3 zák. č. 257/2016 Sb. Nabízíme pouze souhrn informací dostupných i na jiných webech.