|
Bleskové a dostupné půjčky pro všechny
Důležité: Webové stránky byly vytvořeny v minulosti a informace na nich uvedené tak již nemusí odpovídat aktuální právní úpravě v oblasti spotřebitelských úvěrů.

Co bychom si měli rozmyslet před podpisem úvěrové smlouvy

12/2/2015

Vzít si půjčku je dnes velmi snadné. Mnoho lidí ale nemyslí na následky a podlehne zdánlivě výhodné nabídce. Co si před podpisem smlouvy o úvěru rozmyslet?

Opravdu úvěr potřebuji?

Úvěr umožní investici, na kterou momentálně nemáme finance, ale znamená starosti a odpovědnost do budoucna, než jej splatíme. Neberte si úvěry na módní věci, které nezbytně nepotřebujete. Na ty je lepší si našetřit. Úvěr může být dobrou volbou pro financování bydlení, pozemku, automobilu a dalších nákladných záležitostí, které jsou potřebné a z běžného platu na ně je tak nenašetříme. Půjčka může být nápomocná i pro případy nenadálých a neodkladných výdajů, například pokud se nám rozbije pračka nebo lednice. Každá domácnost by ale měla mít našetřeno na tyto nenadálé výdaje alespoň pár tisíc korun.

Mám z čeho splácet?

Rozmyslete si, jak splácení úvěru zatíží rodinný rozpočet, a zda je to zvladatelné. Udělejte si soupis příjmů a výdajů, zjistíte, kolik měsíčně zbývá. Pokud jste nebyli schopni šetřit doteď, pravděpodobně to moc nebudete zvládat ani kvůli splácení úvěru. Měsíční splátky je možno snížit prodloužením doby splácení. Ta by ale neměla překročit životnost dané věci. Protože poté budeme potřebovat věc novou a budeme dále splácet tu, co už dosloužila.

Jaký si vzít úvěr a od kterého poskytovatele?

Snadno získaný úvěr většinou znamená nevýhodné podmínky. Přednost bychom měli dát bankovním produktům. Banky bývají spolehlivé a nabízejí výhodnější podmínky. Pokud na bankovní půjčku nedosáhneme, je to většinou proto, že nejsme dostatečně bonitní nebo máme záznam v rejstříku dlužníků. Dobrý poskytovatel si žadatele prověří, zda bude schopen splácet. Pokud neuspějeme u banky, zbývají nižší nebankovní půjčky nebo ty se zástavou nemovitosti a ručitelem.© 2014 SMS-půjčky-do-5-tisíc.cz, všechna práva vyhrazena. Kontakt na provozovatele. Upozorňujeme, že provozovatek stránek není poskytovatelem ani zprostředkovatelem úvěrů ve smyslu
§ 3 zák. č. 257/2016 Sb. Nabízíme pouze souhrn informací dostupných i na jiných webech.